Mikrobioloogia I

24.01.2019
Veronika Schmidt

Teema: Mikrobioloogia I

Toimumisaeg: 22. jaanuar, 13.15 - 15.45
Toimumiskoht: Biomeedikum, Ravila 19
Õppejõud: Tõnis Karki

Tänases tunnis tutvustati meile viiruseid ja baktereid lähemalt. 
Saime teada, et bakteritel on mitu põhivormi. Rääkisime ka eoste vahendusel levivatest haigustest. Need on antraks (Siberi katk), teetanus, botulism ja gaasgangreeen.
Nüüd teame erinevate tegurite mõjudest bakterite kasvule, näiteks kõrgemal temperatuuril bakterite kasv suureneb, aga kiirguse toimel võivad bakterid üldse ära surra.
Saime teada, et on olemas Gram-positiivsed ja Gram-negatiivsed bakterite seinad.
Ma olen juba varem märganud mõndadel inimestel spontaanseid külmavärinaid aga ma ei teadnud, mille pärast need tekivad. Tuleb välja, et nad võivad olla põhjustatud bakterite lagunenud seinadest.
Viiruste ja bakterite kohta õppisin põhikoolis väga vähe ja sellepärast oli peaaegu kõik informatsioon uus.
Sain teada, näiteks, et viirused paiknevad raku sees ja et viirused on "elus" ainult elusates rakkudes.
Mulle jäid väga hästi meelde kolm õppejõu öedud väljendit: "Mikroobide "elufilosoofia" on süüa, kasvada ja jaguneda", "Inimene mõtleb, Jumal juhib", "Tablett võtab ära ainult sümptomid, terveks aga ei ravi". Mulle meeldis ka see, kuidas õppejõud defineeris viirust: "Viirus on viirus", mis võiks tähendada, et viirus on oma ehituselt väga lihtne.
Tunnis vaatasime väga paljude haiguste sümptomite pilte, mis olid päris jubedad ja hirmuäratavad. Vaatamata sellele oli huvitav teada saada, kuidas üks või teine haigus "välja näeb".
Tunni lõpus läksime laborisse ja panime meie sõrmejäljendi mikroobid kasvama, et nädala pärast vaadata ja uurida, mis meil seal kasvab.
Õppejõud üritas kõike võimalikult arusaadavalt seletada, raskeid termineid kasutamata. Ta tõi välja palju huvitavaid, naljakaid, kuid asjakohaseid näiteid. 









Kommentaarid